Jarosław Jar Chojnacki do góry
Fotogaleria
Jarosława Jar Chojnackiego
Image
  Sylwetka do góry
Image
Jarosław Jar Chojnacki
fot: Autor
Jarosław Jar Chojnacki

Szesnastokrotny zwycięzca i zdobywca Grand Prix ogólnopolskich konkursów i festiwali piosenki. Jego twórczość to komponowanie muzyki i interpretowanie poezji Adama Asnyka, Juliana Tuwima, Stanisława Grochowiaka, Anny Achmatowej, Federico Garcia Lorki, Krzysztofa Karaska, Krzysztofa C. Buszmana, Marka Grali, Wojciecha Fułka, Hanny Adamkiewicz i wielu innych.

Krytycy muzyczni uznali go za jednego z najlepszych interpretatorów piosenki literackiej w Kraju, a jego głos określili mianem fenomenu wokalnego o unikalnej barwie.

Jego muzyka i twórczość nie jest obecna w mediach komercyjnych. Jarosław Jar Chojnacki znany w środowisku artystycznym wykonawców pieśni i poezji śpiewanej prezentuje swoja twórczość podczas licznych koncertów, przeglądów piosenki literackiej i artystycznej.

Istotą jego twórczości są koncerty, na których sens i piękno polskiego słowa ubrane w muzyczną dramaturgię i przestrzenny śpiew wytwarzają niepowtarzalną energię pomiędzy widzem a artystą.

W roku 2003 Polskie Radio wydało płytę autorstwa Jarosława Jar Chojnackiego pt. "Zabijanie czasu" na której znalazły się utwory do wierszy Krzysztofa Cezarego Buszmana.

Jarosław Jar Chojnacki o sobie:

"Od przeszło dwudziestu lat mieszkam na terenie Powiatu Szczycieńskiego. Są dwa powody, dla których tu żyję -ludzie i przyroda!!!. Wspaniałych i dobrych ludzi nie jest wielu, by nie czuć się osamotnionym i tworzyć razem wielokulturową społeczność. Największym skarbem Ziemi Szczycieńskiej jest przyroda. To ona sprawiła, że zakochałem się w tym miejscu i pozostałem. Jej piękno utrwalam na najlepszych nośnikach obrazu jakim jest przeźrocze. Bardzo bym chciał by te zdjęcia zawsze reklamowały piękno tej ziemi a nie były fotograficznym archiwum nieistniejącego piękna. Wykonuje wolny zawód piosenkarza. Od 11 lat reprezentuję Powiat Szczycieński w Kraju i za granicą. Zawsze gdziekolwiek jestem, mówię o tej pięknej ziemi, bo tu odkryłem swój talent, tu żyję i tu jest najpiękniej."

  Fotogaleria do góry
Image
 Dębówko
Image
 Dzika róża - Wałpusz
Image
 Jesień
Image
 Jesień - Dębówko
Image
 Lemany o świcie
Image
 Natura
Image
 Cmentarz
Image
 O świecie - Trelkowo
Image
 Pamiątka po lodowcu
Image
 Park
Image
 Rezerwat - Kośno
Image
 Świt
Image
 Szczytno w nocy
Image
 Wałpusz
Image
 Wioska - Dębówko
Image
 Wiosna
Image
 Żmija zygzakowata - Wałpusz
Image
 Żmija zygzakowata - Wałpusz
© Copyright. Jarosław Jar Chojnacki
 
  do góry
info@ziemiaszczycienska.pl